Učenici OŠ Blato na Županijskom natjecanju iz tehničke kulture

Autor: Tonći Padovan, 6. 3. 2017.

U petak, 03. ožujka 2017. godine,  u Osnovnoj školi don Mihovila Pavlinovića u Metkoviću, održano je Županijsko natjecanje iz tehničke kulture.

Nikola Bačić osvojio prvo mjesto i time stekao pravo sudjelovanja na državnom natjecanju.

Ante Petković i Nikola Bertalan su osvojili 3. mjesto u svojim kategorijama.

Inače ovo je najstarije I najmasovnije natjecanje koje se kontinuirano provodi u organizaciji Ministarstva obrazovanja i Agencije za odgoj I obrazovanje još od 1958. godine. Natjecanje se provodi na temelju redovitog, izbornog i izvannastavnog programa tehničke kulture kroz koje se posebno provjeravaju i vrednuju tehničke kompetencije - znanje, vještine, samostalnost i odgovornost.

Boje naše škole branilo je 7 učenika od 5. do 8. razreda, u pet različitih kategorija. U kategoriji Modelarstvo i maketarstvo natjecao se učenik 5. razreda Nikolas Kunjašić. U kategoriji Graditeljstvo natjecala se učenica 6. razreda Tamara Marinović. U kategoriji Obrada materijala natjecao se učenik 7. razreda Nikola Bertalan. U kategoriji Elektrotehnika natjecali su se učenici 8. razreda Nikola Bačić i Zoran Borovina. U kategoriji Modelarstvo uporabnih tehničkih tvorevina natjecali su se Nikola Šeparović, učenik 6. razreda i Ante Petković, učenik 8. razreda.

Njih troje se vratilo kući s jednim od prva tri mjesta. Tako je Nikola Bačić osvojio prvo mjesto i time stekao pravo sudjelovanja na državnom natjecanju koje se od 29. do 31.03. održava u Primoštenu.

Nikola  Bačić

Ante Petković

Nikola Bertalan

Ante Petković i Nikola Bertalan su osvojili 3. mjesto u svojim kategorijama.Svakako čestitamo svim sudionicima koji su se zdušno borili za što bolji plasman, a Nikoli puno sreće na državnom natjecanju.

Foto i tekst. Zoran Sardelić

Mentori:

Zoran Sardelić, dipl. inž.

Jure Franulović,prof.

« Srpanj 2018 »

XI. SJEDNICA  UV   OŠ  BLATO

7. ožujka 2018. u 16:30 sati.