TJEDNI JELOVNIK  25.3.- 27.3. 2024.

JELOVNIK 25.-27.doc

JAVNI POZIV - POMOĆNICI U NASTAVI - školska 2018./2019.
Autor: Tonći Padovan, 26. 7. 2018.

Javni poziv za prijavu kandidata za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi za učenike s teškoćama u osnovnim i srednjim školama kojima je osnivač Dubrovačko-neretvanska županija u 2018./2019. ( rok  7 dana  -  25.07.  -  1.08. 2018.)

ZAJEDNO MOŽEMO  SVE  4

EPUBLIKA HRVATSKA

DUBROVAČKO-NERETVANSKA ŽUPANIJA

ŽUPAN

KLASA: 602-01/18-01/07

URBROJ: 2117/1-01-18-01

Dubrovnik, 25. srpnja 2018.

Na temelju članka 99. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine, br. 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14 i 07/17), Župan objavljuje

J A V N I  P O Z I V

za prijavu kandidata za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi

za učenike s teškoćama u osnovnim i srednjim školama kojima je osnivač

Dubrovačko-neretvanska županija u 2018./2019. školskoj godini

I.

Dubrovačko-neretvanska županija nositelj je projekta „Zajedno možemo sve! – 4“ kojemu su dodijeljena bespovratna sredstava u okviru poziva za dostavu projektnih prijedloga pod nazivom UP.03.2.1.03. „Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama, faza III“ iz Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali“ 2014.-2020. Projektom će se izravno utjecati na povećanje socijalne uključenosti i integracije učenika s teškoćama u osnovnim i srednjim školama kojima je osnivač Dubrovačko-neretvanska županija.

II.

Za postupak odabira pomoćnika u nastavi biti će zaduženo Povjerenstvo za odabir pomoćnika u nastavi koje će Zaključkom imenovati Župan Dubrovačko-neretvanske županije.

III.

Projektom je planiran odabir i zapošljavanje osoba u osnovnim i srednjim školama kojima je osnivač Dubrovačko-neretvanska županija kojima je kroz projekt odobreno financiranje pomoćnika u nastavi, a prema tablici koja se nalazi u prilogu ovog Javnog poziva.

S odabranim kandidatima škole će zaključit Ugovor o radu na određeno vrijeme do 10 mjeseci.

IV.

Osnovna zadaća pomoćnika u nastavi je pružanje potpore učeniku s teškoćama tijekom odgojno-obrazovnog procesa u zadacima koji zahtijevaju komunikacijsku, senzornu i motoričku aktivnost učenika, u kretanju, pri uzimanju hrane i pića, u obavljanju higijenskih potreba, u svakidašnjim nastavnim, izvannastavnim i izvan učioničkim aktivnostima.

V.

Pravo prijave na ovaj Poziv imaju kandidati koje ispunjavaju sljedeće uvjete:

• minimalno srednjoškolsko obrazovanje
  • da protiv kandidata nije pokrenut kazneni postupak

VI.

Prednost prilikom odabira imat će kandidati koji su prethodne nastavne godine sudjelovali u provedbi projekta „Zajedno možemo sve! -4“ kao pomoćnici u nastavi i koji dostave dokaz (potvrdu ili certifikat) o završenom programu edukacije za poslove pomoćnika u nastavi u minimalnom trajanju od 20 sati kojom dokazuju osposobljenost za poslove pomoćnika u nastavi.

Kandidati koji nemaju poviše navedene dokaze, a udovoljavaju ostalim uvjetima poziva i budu odabrani za poslove pomoćnika, dužni su pohađati program uvođenja u rad s učenicima s poteškoćama koji će biti organiziran krajem kolovoza 2018. u organizaciji Upravnog odjela društvene djelatnosti Dubrovačko-neretvanske županije kako bi stekli odgovarajuću edukaciju prije početka školske godine 2018./2019.

VII.

U prijavi je potrebno navesti osobne podatke: ime i prezime, datum i mjesto rođenja, adresu stanovanja, broj telefona ili mobitela te važeću e-mail adresu za kontakt. Osim prijave kandidati obavezno prilažu:

1. Životopis
  2. Dokaz o stečenoj stručnoj spremi (preslika svjedodžbe ili diplome, presliku rješenja o nostrifikaciji ukoliko se radi o inozemnoj svjedodžbi ili diplomi)
  3. Uvjerenje o nekažnjavanju (ne starije od 6 mjeseci, presliku)
  4. Nazive škola u kojima su voljni obavljati posao pomoćnika u nastavi prema vlastitoj preferenciji (sukladno popisu škola koji se nalazi u prilogu ovog Javnog poziva).
  5. Vlastoručno potpisanu privolu za prikupljanje i obradu osobnih podataka u svrhu provedbe ovog Javnog poziva. Voditelj obrade je Dubrovačko-neretvanska županija.

*Potvrdu ili certifikat o osposobljenosti za pomoćnika u nastavi sukladno članku VI. Ovog Javnog poziva

Nepravodobne i nepotpune prijave neće biti razmatrane. S kandidatima koji su poslali urednu prijavu te koji ispunjavaju formalne uvjete obavit će se strukturirani intervju. O mjestu i vremenu održavanja intervjua kandidati će biti naknadno obaviješteni putem maila.

VIII.

Pisane prijave sa dokazima o ispunjavanju uvjeta, moraju biti poslane u roku od 7 dana od dana objave Javnog poziva na web stranici Dubrovačko-neretvanske županije, na adresu:

Dubrovačko-neretvanska županija

Upravni odjel za društvene djelatnosti

Pred Dvorom 1, 20000 Dubrovnik

s naznakom:

“Javni poziv za prijavu kandidata za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi za učenike s teškoćama u osnovnim i srednjim školama kojima je osnivač Dubrovačko-neretvanska županija u 2018./2019. školskoj godini

– NE OTVARATI! –”.

Župan