59. DRŽAVNO NATJECANJE MLADIH TEHNIČARA Primošten 2017

Autor: Tonći Padovan, 12. 4. 2017.

Nikola Bačić na 59. državnoj smotri mladih tehničara

Učenik osmog razreda, Nikola Bačić, sudjelovao je ove godine na državnom natjecanju iz tehničke kulture kao županijski prvak u kategoriji Elektrotehnika.

Državno natjecanje je bilo u Primoštenu od 29. do 31. ožujka gdje je Nikola ponosno predstavio svoju školu. Za sudjelovanje na natjecanju dobio je pohvalnicu od  organizatora Ministarstva znanosti i obrazovanja, Agencije za odgoj i obrazovanje i Hrvatske zajednice tehničke kulture

Ove godine na natjecanju je sudjelovalo 7171 učenika viših razreda osnovnih škola iz cijele Hrvatske na školskoj razini, a nakon provedenih županijskih natjecanja, u Primošten je na natjecanje na državnoj razini pozvano 249 mladih tehničara.

Natjecanje se sastoji od pisane provjera znanja, izrade tehničke tvorevine te predstavljanje tehničke tvorevine svakog natjecatelja.

Nikolin zadatak je bio izrada modela kolektorskog  elektromotora na temelju tehničke dokumentacije.

Tekst i foto:  učitelj mentor  Zoran Sardelić, dipl. inž

Više