English all around

Natjecanje English All Around 2017

Učenici Osnovne škole Blato pod vodstvom prof. Jelice Šeparović  sudjelovali su na državnom natjecanju iz engleskog jezika „English All Around“, u organizaciji Privatne umjetničke gimnazije u Zagrebu.

Natjecalo se 17 osnovnih i 15 srednjih škola. Na natjecanju u Zagrebu, 25. i 26. ožujka sudjelovalo je 12 učenika OŠ Blato, i to u pet kategorija.

Pošto je natjecanje iziskivalo određene troškove, bilo je neophodno tražiti financijsku potporu od sponzora, kojima se ovim putem od srca zahvaljujemo.

U sricanju „Spelling bee“, sudjelovali su Ela Vlašić i Luka Žuvela iz osmog razreda. U veoma oštroj konkurenciji, Ela je osvojila peto, a Luka osmo mjesto.

U "Dramskom izazovu" OŠ Blato je sudjelovala s duhovitom predstavom „Lost on the road“. Prema vlastitom scenariju u predstavi su sudjelovale učenice sedmog razreda, Ivana Gavranić, Marina Petković i Helena Kožul, te osvojile drugo mjesto po odluci stručnog ocjenjivačkog suda.

U kategoriji filma, igrani film na temu održivog turizma osmislili su Nikola Bačić i Lea Žanetić iz sedmog razreda. Film je dobio prvu nagradu publike.

U kategoriji filma: dokumentarni film na temu održivi razvoj turizma svoj film osmislile su  učenice

šestog razreda Anja Sardelić i Nika Gavranić Tourist pearl  koji je po glasovima publike zauzeo  drugo mjesto.

U kategoriji "Uvjerljivo govorenje" sudjelovale su učenice osmog razreda, Lucija Bosnić i Jasenka Buškariol, koje su čvrsto i rječito branile svoje stavove o zadanim temama.

Učenica osmog razreda Marijana Martinović, u kategoriji „Kratka priča“, pisala je o problemu odlaganja smeća na otoku Korčuli, te pozvala sve stanovnike na odgovorno ponašanje i brigu o okolišu.

Cilj ovog natjecanja je poticanje učenika na aktivnu uporabu engleskog jezika, te razvijanje njihovog samopouzdanja za istupanje u javnosti. To je odlična prilika da učenici poboljšaju svoje jezične sposobnosti i kompetencije. Istovremeno,  korištenje engleskog jezika doprinosi osjećaju vlastite povezanosti sa Europom i jačanju europskog identiteta kod mladih.

Svi učenici OŠ Blato koji su sudjelovali na ovom izvanrednom natjecanju, pokazali su iznimne jezične i komunikacijske vještine, te odlično promovirali svoju školu i Blato. Također su, pokazujući ljepote našeg otoka, na svoj način doprinijeli održivom turizmu lokalne zajednice.

UMNA

klikom na sliku  možete pogledati  nagrađene predstave

100 godina Hlapića

O projektu 100 godina Hlapića   OŠ  Blato

Natječaji-Obavjesti-Pozivi
NATJEČAJ ZA IZBOR I IMENOVANJE

Temeljem članka 127. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 07/17  ) i članka i članka 73. i 74. Statuta Osnovne škole Blato, Školski odbor Osnovne škole Blato donio je  na svojoj   22. sjednici održanoj  11. svibnja 2017. donosi:

O D L U K U

o raspisivanju natječaja za izbor i imenovanje ravnateljice/ravnatelja škole

« Kolovoz 2017 »

Temeljem zahtjeva ŠO  OŠ Blato  o  provedbi izjašnjavanja o utvrđenim kandidatima za ravnatelja OŠ Blato saziva se sjednica Zaposlenika  OŠ Blato  1. lipnja 2017. u  13:30
Dnevni red:
1. Izbor  predsjedavajućeg
2. Izbor  izbornog povjerenstva - predsjednika i dva člana
3. Izbori
4. Izvješće Izbornog povjerenstva -
5. Zaključak o  izbornim rezultatima

Temeljem zahtjeva ŠO  OŠ Blato  o  provedbi izjašnjavanja o utvrđenim kandidatima za ravnatelja OŠ Blato, te zaključka UV  OŠ  Blato od 30.5.2017.  saziva se XXI. sjednica Učiteljskog vijeća  OŠ  Blato  1. lipnja 2017. u  13:00
Dnevni red:
1.  Izvješće izbornog pov.
2.. Izbori
4. Izvješće Izbornog povjerenstva - o provedenim izborima
5. Zaključak o  izbornim rezultatima

Poziv  na   10. sjednicu Učiteljskog vijeća OŠ Blato
koja će se održati  u  utorak  30. svibnja 2017. godine
u 18:00 sati u Zbornici OŠ Blato.
 Predloženi  dnevni red:
Izvršenja  /zapisnik /
1.
Blato  Dan škole
2.  Natječaj za  Izbor  imenovanje  ravnatelja  OŠ  Blato  - Izbor predsjedavajućeg  - Izbro izbornog povjerenstva -  Odluka o održavanju izbora.
3. Ostalo.

Poziv  na   23. sjednicu Školskog odbora OŠ Blato
koja će se održati  u  utorak  30. svibnja 2017. godine
u 13:00 sati u Zbornici OŠ Blato.
 Predloženi  dnevni red:
Izvršenja  /zapisnik /
1. Natječaj za  Izbor  imenovanje  ravnatelja  OŠ  - zapremanje prijava i utvrđivanje kandidata

2. Blato  Dan škole
3. Ostalo.