English all around

Natjecanje English All Around 2017

Učenici Osnovne škole Blato pod vodstvom prof. Jelice Šeparović  sudjelovali su na državnom natjecanju iz engleskog jezika „English All Around“, u organizaciji Privatne umjetničke gimnazije u Zagrebu.

Natjecalo se 17 osnovnih i 15 srednjih škola. Na natjecanju u Zagrebu, 25. i 26. ožujka sudjelovalo je 12 učenika OŠ Blato, i to u pet kategorija.

Pošto je natjecanje iziskivalo određene troškove, bilo je neophodno tražiti financijsku potporu od sponzora, kojima se ovim putem od srca zahvaljujemo.

U sricanju „Spelling bee“, sudjelovali su Ela Vlašić i Luka Žuvela iz osmog razreda. U veoma oštroj konkurenciji, Ela je osvojila peto, a Luka osmo mjesto.

U "Dramskom izazovu" OŠ Blato je sudjelovala s duhovitom predstavom „Lost on the road“. Prema vlastitom scenariju u predstavi su sudjelovale učenice sedmog razreda, Ivana Gavranić, Marina Petković i Helena Kožul, te osvojile drugo mjesto po odluci stručnog ocjenjivačkog suda.

U kategoriji filma, igrani film na temu održivog turizma osmislili su Nikola Bačić i Lea Žanetić iz sedmog razreda. Film je dobio prvu nagradu publike.

U kategoriji filma: dokumentarni film na temu održivi razvoj turizma svoj film osmislile su  učenice

šestog razreda Anja Sardelić i Nika Gavranić Tourist pearl  koji je po glasovima publike zauzeo  drugo mjesto.

U kategoriji "Uvjerljivo govorenje" sudjelovale su učenice osmog razreda, Lucija Bosnić i Jasenka Buškariol, koje su čvrsto i rječito branile svoje stavove o zadanim temama.

Učenica osmog razreda Marijana Martinović, u kategoriji „Kratka priča“, pisala je o problemu odlaganja smeća na otoku Korčuli, te pozvala sve stanovnike na odgovorno ponašanje i brigu o okolišu.

Cilj ovog natjecanja je poticanje učenika na aktivnu uporabu engleskog jezika, te razvijanje njihovog samopouzdanja za istupanje u javnosti. To je odlična prilika da učenici poboljšaju svoje jezične sposobnosti i kompetencije. Istovremeno,  korištenje engleskog jezika doprinosi osjećaju vlastite povezanosti sa Europom i jačanju europskog identiteta kod mladih.

Svi učenici OŠ Blato koji su sudjelovali na ovom izvanrednom natjecanju, pokazali su iznimne jezične i komunikacijske vještine, te odlično promovirali svoju školu i Blato. Također su, pokazujući ljepote našeg otoka, na svoj način doprinijeli održivom turizmu lokalne zajednice.

UMNA

klikom na sliku  možete pogledati  nagrađene predstave

100 godina Hlapića

Natječaji-Obavjesti-Pozivi

« Travanj 2017 »

Najave sjednica i zapisnici

Poziv  na   21. sjednicu Školskog odbora OŠ Blato

koja će se održati  u  četvrtak  26. siječnja   2017. godine

u 17:30 sati u Zbornici OŠ Blato.

Predloženi  dnevni red:

Izvršenja  /zapisnik /
1.Završni račun OŠ  Blato  za 2016.g.
2.Natječaji
3.Izvješće ravnatelja o radu škole između dviju sjednica ŠO