PREVENTIVNI PROGRAM OŠ BLATO

Mjesec borbe protiv ovisnosti

Mjesec borbe protiv ovisnosti!

autor:  Miljana Đolanga, prof.

Svake godine od 15. studenog do 15. prosinca obilježava se Mjesec borbe protiv ovisnosti. Temeljni cilj programa i aktivnosti je osvijestiti učenike, roditelje i ostale članove lokalne zajednice na problem zlouporabe svih oblika sredstava ovisnosti te ih potaknuti na aktivnu borbu protiv ovisnosti. Jedan od načina na koji to činimo je ulaganje u preventivne aktivnosti i promicanje zdravih stilova života. Moto ovogodišnjeg obilježavanja je  „NE DANAS, NE SUTRA, NE NIKADA“ s ciljem osvješćivanja lokalne zajednice o ovom sveprisutnom problemu. Učenici škole dati će svoj doprinos izradom edukativne brošure koja upozorava na posljedice zlouporabe droge, pretjerane konzumacije alkohola i cigareta.

Uz navedene aktivnosti u organizaciji Školskih preventivnih programa održane su radionice, predavanja, prezentacije, anketiranja i uređivanje izložbenog panoa u holu škole. Također smo u smislu prevencije obavili i malo istraživanje na terenu (lokalnoj zajednici) o praksi poštivanja Zakona o zabrani prodaje cigareta i alkoholnih proizvoda mlađim od 18 godina. Kao završna aktivnost održano je predavanje koordinatorice programa naše škole psihologinje Miljane Đolanga u suradnji s psihologinjom ZZJZ-ispostava Korčula i za roditelje gdje su prikazani rezultati ankete provedene među učenicima 8.-ih razr. o konzumiranju sredstava ovisnosti. Prikazani su i rezultati ankete provedene u mjestu od vlasnika ugostiteljskih objekata (tipa caffe- bara) i trgovaca trgovina široke potrošnje na području Općine Blato o poštivanju navedenog Zakona.

Roditelji su dobili korisne informacije o štetnosti zlouporabe duhana, alkohola i droge, o obvezama roditelja vezanim uz noćne izlaske njihove djece, potaknuti su na odgovorno roditeljstvo te poučeni o kvalitetnoj komunikaciji s djecom, kao i o načinu izgradnje autoriteta i međusobnog povjerenja. Ostale aktivnosti ostvaruju se kroz pedagoške radionice i predavanja s učenicima 7. I 8. Razr.. Aktivnosti provodi psihologinja Miljana Đolanga i razrednici.

Fotogalerija:

NATJEČAJ ZA IZBOR RAVNATELJA
JAVNI POZIVI I PONUDE
« Srpanj 2022 »

ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ ENGLESKOG JEZIKA - BLATO 2022

Konačni rezultati Županijskog natjecanja  iz engleskog jezika

8 RAZRED

2A