UMNA 2016

OŠ Blato - Natjecanja 2016 - UMNA

Autor: Tonći Padovan, 14. 4. 2016.

ENGLISH IN ACTION - UMNA 2016

Učenici Osnovne škole Blato i ove su godine sudjelovali na državnom natjecanju iz engleskog jezika English in Action (UMNA). Natjecalo se 26 osnovnih i 17 srednjih škola iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Na natjecanju u Zagrebu, 11. i 12. ožujka sudjelovalo je 10 učenika OŠ Blato, i to u tri kategorije.

klikom na fotografiju možete pogledati nagrađeni film The Mirror  učenika naše škole u kategoriji filmska priča II. nagrada.

U sricanju (Spelling bee) su sudjelovali Ela Vlašić (7. razred) i Ivan Žuvela (8. razred). U "Dramskom izazovu" učenice su odglumile scenu u zbornici prema vlastitom scenariju. Sudjelovale su: Ivana Gavranić, Marina Petković i Petra Lipovac (6. razred) te Marina Perić (7. razred). U kategoriji filma, igrani film o pritisku osmislile su: Josipa Protić, Tonka Donjerković, Katarina Padovan i Stela Ivanković (8. razred). Film je nagrađen srebrnom medaljom. U kategoriji "Uvjerljivo govorenje" naši učenici se ove godine nisu natjecali.

Cilj natjecanja UMNA je promicanje interesa mladih i aktivna uporaba engleskog jezika. To je odlična prilika da učenici poboljšaju svoje jezične sposobnosti i kompetencije. Stoga se zahvaljujemo svima koji su nam omogućili da i ove godine sudjelujemo u ovom uzbudljivom i korisnom međunarodnom natjecanju.

UMNA tim  OŠ  BLATO 2015

Učenici  OŠ  Blato  Ivan Žuvela, Mirna Milat, Dorotea Marija Jandrić, Antonija Farčić, Adela Žuvela, Julija Žanetić, Josipa Protić, Antonija Bačić i Katarina Padovan sa mentoricom  prof. Mariom Donjerković osvojili su:

Prvo mjesto  u  Dramskom izazovu:učenice osmih razreda  Mirna Mila, Dorotea Marija Jandrić, Julija Žanetić  i Adela Žuvela

Drugo mjesto

Izazov sricanja (Spelling bee)  učenik  Ivan Žuvela  ( 7.r. )

Filmska priča  - učenice  Antonija Bačić, Antonija Farčić, ( 8r ) Josipa Protić i Katarina Padovan ( 7 r. )

Priloženi dokumenti:
winners eia2015.pdf

NATJEČAJ ZA IZBOR RAVNATELJA
JAVNI POZIVI I PONUDE
« Srpanj 2022 »

ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ ENGLESKOG JEZIKA - BLATO 2022